6 GRUDNIA| ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z MIRY.

NIECH BÓG W TRÓJCY ŚWIĘTEJ, BÓG ŻYWY I CHRYSTUS OBDARZY WAS I WASZYCH BLISKICH BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM, ŁASKAMI BOŻYMI, A NADE WSZYSTKO NIECH OBDARZY WAS DARAMI DUCHA ŚWIĘTEGO.


MODLITWY DO ŚWIĘTEGO BISKUPA Z MIRY

Miłosierny Boże, wołamy o Twoją Łaskę.
Za wstawiennictwem św. Mikołaja, biskupa,
czuwaj nad nami wśród wszelkich niebezpieczeństw,
abyśmy mogli bez przeszkód kroczyć drogą wiodącą do zbawienia. Przez Chrystusa Pana naszego. 
Amen.

Zasado wiary, wzorcu pokory, nauczycielu wstrzemięźliwości, ukazałeś się swojej trzodzie jako szczery obrońca Prawdy, przez pokorę zdobyłeś wielkość, a na drodze ubóstwa zdobyłeś bogactwo.
Ojcze, Arcykapłanie Mikołaju, módl się do Boga Chrystusa, by wybawił dusze nasze.

Święty Mikołaju, Ciebie Bóg obdarzył wielkim przywilejem wspomagania ludzi. Wielu zwracającym się do Ciebie z różnymi kłopotami udzielałeś pomocy. Uciekamy się do Ciebie i błagamy o pomoc w tych sprawach, które pragniemy Ci przedstawić...
Sławny w chrześcijańskim gronie, Mikołaju, nasz Patronie! Za Twój przykład miłosierdzia, przyjmij od nas dziękczynienia. Mikołaju, nasz Patronie, zawsze stawaj nam w obronie, a swoimi modlitwami, Boga prosić racz za nami!

Uproś i Bogarodzicę, Maryję, czystą Dziewicę, by za nami się wstawiała, Syna swego ubłagała.

Boże, w świętych swych chwalebny, co ich zsyłasz w czas potrzebny, daj niech dojdziem przez Mikołaja, gdzie wieczysta Twoja chwała.

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Chwała Ojcu...

Miłosierny Ojcze Niebieski, dziękujemy łaskawości Twojej za to, że świętego Mikołaja naznaczyłeś nam jako Patrona i Opiekuna.
Racz nas przez całe życie prowadzić drogą Twoich przykazań. Spraw, abyśmy ubogaceni Twoją Łaską doszli do niebios bram z pełnymi naręczami dobrych uczynków. Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.Komentarze

Popularne posty